Ishte i preferuari i VIP-ave, ndahet nga jeta personazhi i njohur (EMRI)

Spider Webb, artisti i tatuazheve ndahet nga jeta në moshën 78-vjeçare.

Spider Webb është një artist i njohur i tatuazheve. Ai ka spikatur me dizajnet e tij të ndërlikuara.

I konsideruar si i preferuari i vipave ai ka gdhendur pafund kujtime artistike në trupat e tyre. Gruaja e tij, Sharon O’Sullivan, tha se shkaku ishte sëmundja kronike.

Spider, emri i tij i vërtetë ishte Joseph O’Sullivan ishte pjesë e një brezi që solli kredenciale serioze arti në tatuazhe dhe e ndihmoi atë të largonte reputacionin që e rrethonte.

Askush nuk ishte më i guximshëm se Spider kur erdhi puna për të promovuar tatuazhet si një formë e shprehjes artistike.

Qyteti i Nju Jorkut ndaloi tatuazhet në vitin 1961, gjoja nga shqetësimi se mund të përhapte hepatitin, megjithëse të tjerët, përfshirë Spider, kishin shpjegimet e tij.

‘Tatuazhet janë krejtësisht të sigurta,’ tha ai për United Press International në 1976. “Arsyeja e vërtetë që u bë i paligjshëm ishte se njerëzit i lidhin tatuazhet me lloje të padëshirueshme. Ata menduan se duke hequr qafe artistët e tatuazheve, ata do të shpëtonin nga të padëshiruarit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej