Kapet me drogë një person në Tiranë, dozat i shiste bashkë me një 16-vjeçar

Dy persona janë vënë në pranga në Tiranë. Bëhet fjalë për Musel Kumbrian dhe bashkëpunëtorin e tij, një 16-vjeçar.

Në total policia ka sekuestruar 2 kilogramë kanabis, doza kokaine, 2 peshore elektronike, 3 aparate celulare dhe 189 800 Lekë.

Sipas policia, 27-vjeçar Kumbria siguronte lëndën narkotike. Droga u gjet gjatë kontrollit fizik ndaj vetë 27-vjeçarit dhe banesës së tij.

I riu, pasi siguronte drogën i ndante në doza dhe më pas i shiste në bashkëpunim me 16-vjeçarin në zonën e Yzberishtit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej