Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Ju lutem mos harroni tek burgu i Tepelenës të vini këtë foto

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në emër të grupit ka depozituar një ditë më parë një projektligj ku kërkonte shndërrimin e Burgut të Spaçit dhe Kampit të Internimit të Tepelenës në Muze Kombëtar.

Pas kërkesës së Alibeajt, Kreshnik Spahiu ka publikuar një foto ku shfaqet Fatos Nano në burgun e Tepelenës, ndërsa kërkon që në burg të vendoset dhe fotografia e tij.

“FOTO HISTORIKE: Sot PD kërkoi, që burgu i Spaçit dhe i Tepelenës të shpallen Muze Kombëtar.
Mos harroni tek burgu i Tepelenës të vini këtë foto si kujtim me shënimin: “Kjo ishte qelia ku u burgos për herë të parë një kryetar opozite, me urdhër nga Presidenti Berisha”, shkruan Spahiu.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej