Ku do të arrestohet Taulanti i bashkisë?

Kryebashkiaku Erion Veliaj takoi ditën e djeshme djalin e miliarderit George Soros, Aleksandër Soros, i cili ndodhet në Tiranë.

Për këtë takim ka reaguar me ironi ish-deputeti dhe ish-kandidati për kryetar bashkie në Tiranë, Belind Këlliçi.

Ai ka hapur një pyetësor për Taulant Tushen e Bashkisë së Tiranës, një nga personat nën akuzë nga SPAK-u për veprimet e Bashkisë Tiranë me inceneratorin që nuk ekziston në landfillin e kryeqytetit.

Ish-deputeti pyet se cili është vendi ku do të arrestohet Taulant Tushe, në zyrë apo te dalja e emergjencës nga prapa godinës.

Gjithashtu, Këlliçi ngre aludimet nëse Taulanti i bashkisë do të marrë porosi për t’u arratisur ose do të shoqërohet nga vetë Veliaj për në burg.

“Quizz nga Bashkia, pas takimit të Veliajt me Sorosin në Tiranë:

a) Taulanti Bashkisë arrestohet në zyrë?

b) Taulanti Bashkisë arrestohet ke dalja e emergjencës nga prapa godinës?

c) Taulanti Bashkisë mer porosinë të arratiset?

d) Taulantin e Bashkisë e shoqëron vetë me duart e tij Veliaj në qeli dhe flet për suksesin e reformës në drejtësi?”, shkruan Këlliçi.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej