Kujtim Gjuzi: Baca Berisha e mbajti grushtin, nuk u rrëzua kur e goditën. Rama vetëm nga ai ka frikë

Kryetari i Partisë Kombëtare Konservatore, Kujtim Gjuzi tha se Berisha është personi që ka më shumë frikë Rama.

Nëse e ka frikë një person kryeministri Edi Rama në Shqipëri, është baca Berishë. Kjo nuk do të thotë se institucioni baca për 3 minuta hyn në Parlament.

E mbajti grushtin Berisha, nuk është se nuk e mbajti me datë 6-të. Nuk ra në tokë, në këtë moment që nuk bie në tokë, institucioni qenka në këmbë.

Dhe përballë një junte që do të marrë të gjitha pushtetet unë preferoj Sali Berishën. Dhe pse jo Lulzim Bashën? Kush ja ka fajin Lulzim Bashës që i është vjedhur karrigja e kryeministrit kur Partia Konservatore nuk i ka njohur zgjedhjet dhe i ka çuar në gjykatë”, tha ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej