Ky është pronari i fasonerisë që tentoi të fshihte vdekjen e punëtorit Taulant Dika, arrestohet

Ky është Fredi Kalesha, pronari i fasonerisë në Thumanë, në të cilë humbi jetën punonjësi Taulant Dika, 34 vjeç.

Dika, baba i dy fëmijëve, humbi jetën dje pasi e zuri poshtë një makineri. Mediat raportojnë se pronari i fasonerisë ka tentuar të manipulojë dhe të fshehë ngjarjen e rëndë, me qëllim për t’i shpëtuar përgjegjësisë penale, për mungesë të masave të sigurisë në punë. Fredi Kalesha është arrestuar nga policia.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej