LAJM I FUNDIT/ Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për Butrintin

Kuvendi ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për kthimin e ligjit për administrimin e Parkut Kombëtar të Butrintit.

Në votim morën pjesë 101 deputetë, prej të cilëve 72 votuan kundër dekretit.

27 deputetë votuan pro ndërsa 2 abstenim. “Dekreti i Presidentit për kthimin e ligjit nr 50/2022 për miratimin e marrëveshjes për administrimin e nënzonave të trashëgimisë kulturore dhe peizazhit kulturor, pjesë e Parkut Kombëtar të të Butrintit. Rezultati i votimit, morën pjesë 101 deputetë, 27 pro, kundër 72, abstenim 2, rrëzohet dekreti” – tha Nikolla.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej