Lajm i trishtë/ Arti në zi, ndahet nga jeta këngëtari i njohur (EMRI+FOTO)

Është ndarë nga jeta në moshën 72-vjeçare themeluesi i grupit progresiv rock ‘The New Trolls’, Vittorio De Scalzi. Lajmi është bërë i ditur në faqen e “Facebook-ut” të këngëtarit.

“Vittorio De Scalzi na la, i është bashkuar yllit të tij. Faleminderit të gjithëve për dashurinë që i keni treguar në gjithë këto vite. Vazhdoni të këndoni me zë të lartë… ai do të të dëgjojë”.

Aldebaran është një nga albumet e tyre të vitit 1978. Të hënën në orën 18:00 në Sanremo lamtumira në formë laike.

Vittorio De Scalzi lindi në Genova në nëntor të vitit 1949 dhe që atëherë jeta dhe karriera e tij janë ndarë në dy shpirtra të ndryshëm artistikë. Rebeli dhe protestuesi i fundit i viteve gjashtëdhjetë që e çoi atë në themelimin e New Trolls, dhe nga ana tjetër, kantautori që është kultivuar gjithmonë brenda vetes.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej