Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Lëkundje të forta sizmike janë ndjerë mëngjesin e kësaj të shtune në juglindje të vendit. Mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 4.1 ballë e shkallës Rihter.

Tërmeti ka pasur epiqendrën 20 kilometra larg qytetit të Ersekës, vend ku dhe është ndjerë më tepër.

Sipas informacioneve paraprake, nuk raportohet për dëme. 

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej