Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Një tërmet me magnitud 3.9 i shkallës rihter është regjistruar mesditën e sotme në vend.

Tërmeti ka qenë në thellësi 10 km dhe lëkudjet janë ndjerë kryesisht në zonën e Elbasan. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Shushicë të Elbasanit, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë, Korçë, Librazhd.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej