Makina u nda më dysh, 23-vjeçarja shqiptare vdes tragjikisht në aksident

Një 23-vjeçare nga Kosova ka humbur jetën në një aksident trafiku në Nju Jork.

Mediat në SHBA shkruajnë se aksidenti i rëndë dyshohet të ketë ndodhur për shkak të shpejtësisë së madhe.

Shoferi, 30 vjeçari Adem Nikeziq dyshohet se po ngiste makinën e bardhë tip “Dodge” nën ndikimin e alkoolit apo drogës kur humbi kontrollin dhe fluturoi në krahun tjetër të rrugës.

Makina u nda në dysh nga përplasja e fortë ndërsa ishte një rezident i Staten Island që njoftoi policinë. Ai tha se përplasja ishte aq e fortë sa që në fillim dyshoi se kishte shpërthyer një bombë.

23-vjeçarja shqiptare nga Kosova, e cila ishte pasagjere në makinë, Adriana Sylmetaj ndërroi jetë në vendngjarje për shkak të plagëve të rënda.

Shoferi 30-vjeçar është akuzuar me dyshimin se shkaktoi aksidentin duke ngarë makinën në gjendje të dehur.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej