‘Mama, mama’: 35-vjeçari Florind Belliu hidhet nga ballkoni me të shoqen në SHBA, lënë pas 2 fëmijë të mitur

Një çift shqiptar që la pas dy fëmijë të vegjël, u hodh drejt vdekjes në Bronx, thanë autoritetet polizore amerikane, sipas New York Post.

Trupat e burrit, 35 vjeç, dhe të gruas, 28 vjeçt, u gjetën në oborrin e pasmë të 2199 Cruger Ave. rreth orës 9:15 të shtunën, tha policia.

Detektivët “po hetojnë të gjitha këndet e mundshme, vetëvrasje të dyfishtë, vetëvrasje a vrasje”, tha policia.

“Duket sikur ata u hodhën nga kati i gjashtë,” tha një zëdhënëse e NYPD.

Burri “mund të ketë pasur një problem të shëndetit mendor” që nxiti incidentin, tha një burim policor për The Post.

Ai ishte shfaqur i zemëruar të premten, thanë fqinjët dhe gruaja e mbikëqyrësit të ndërtesës – dhe të shtunë kishte ditëlindjen.

“Dëgjova një zhurmë, pastaj shikova jashtë dhe pashë dy trupa,” tha një banor i habitur i ndërtesës Cruger Avenue, i cili nuk pranoi të jepte emrin e tij. “Mund të thuash se kanë vdekur. Unë u trondita. Kishte shumë gjak.”

Viktimat ishin një “çift i qetë” që “rrinin më vete”, tha ai, duke shtuar se zakonisht i shihte ata duke shëtitur.

“Është e trishtueshme… po mendoj për fëmijët e tyre”, tha ai.

Frank Mussumeci, një punëtor ndërtimi, tha se një anëtar i grupit të tij ishte duke pirë kafe pranë portës në rrugicë kur “Ai dëgjoi një bum, si një copë e madhe hekuri…që përplaset në tokë. Pastaj ai dëgjoi një fëmijë duke bërtitur, ‘Mama, Mama’ Ai shikoi nga porta dhe pa dy trupa atje.”

Tragjedia e dyfishtë la të habitur të dashurit, të cilët nuk pranuan të komentojnë, duke u përqafuar dhe qarë në trotuar. Nëna e shkatërruar e 35-vjeçarit u pa duke vajtuar nga dhimbja.

Çifti dhe dy djemtë e tyre të vegjël u vendosën në ndërtesë tre muaj më parë, tha fqinji i tyre fqinj.

“Eshte e frikshme. Trupat janë ende aty”, vuri në dukje fqinji.

Bashkëshortja e mbikqyrësit, Shadie Perkaj, tha se dëgjoi “një bam!” dhe më pas  britma të shtunën në mëngjes.

“Mendova se mbase po ziheshin lart dhe ndoshta djali që ishte duke pastruar mbeturinat thirri policinë, pas pesë minutash erdhi policia”, tha Perkaj, duke shtuar se çifti ishte “shqiptar si ne. I kam parë gjithmonë duke blerë gjëra për shtëpinë, si çdo ditë së bashku, me dy fëmijë së bashku, nuk e kuptuam se kishte diçka që nuk shkonte.”

Pas reflektimit, Perkaj tha se burri ishte shpesh i zemëruar dhe gruaja ishte “e qetë”.

Ajo beson se çifti ishte i martuar prej gjashtë vjetësh.

“Sot kishte ditëlindjen, më tha e ëma. Ai sapo foli me mamanë e tij në mëngjes”, tha Perkaj, duke shtuar se ishte ankuar se nuk mund të hapte dritaret e banesës së tij.

Punëtori i ndërtimit Harold Johnson tha se ai u takua me çiftin rreth orës 22:30 tTë premten dhe pyeti nëse gjithçka ishte në rregull.

“I pashë  sytë e tij si shumë të hapur, sikur ishte i inatosur dhe nuk më është përgjigjur, vetëm ka tërhequr gruan dhe ka vazhduar. Dhe kjo ishte ajo, “tha Johnson.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej