Merrnin para për skanerat, pranga dy mjekëve në QSUT (EMRAT)

Dy mjekë të QSUT-së kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen për korrupsion.

Në kuadër të hetimeve proaktive, dyshohet se mjekët bënin skanera kundrejt shpërblimit, ndërsa disa prej këtyre rasteve janë dokumentuar. Lajmi konfirmohet për BalkanWeb.

Bëhet fjalë për mjekët Nazmi Metaliu dhe Astrit Mansaku. Burime policore bëjnë me dije se hetimet vijon prej 3 javësh.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej