Moderatorja nga Kukësi: Veriorët janë analfabetë! S’dinë të shkruajnë dhe të lexojnë

Moderatorja Erjola Doçi ka bërë një deklaratë sa të habitshme, aq edhe fyese për veriorët e Shqipërisë. Gjatë një debati në emisionin “E diell”, ajo është shprehur se i adhuron veriorët pasi ata janë analfabetë.

Një deklaratë e tillë është marrë si ofendim dhe për të “zbutur” fyerjen, ajo u shpreh se ata janë analfabetë të adhurueshëm, pra të këndshëm në paditurinë e tyre.

“Unë i adhuroj veriorët se janë analfabetë të adhurueshëm, sepse s’dinë të shkruajnë dhe të lexojnë…”, thotë Erjola, e cila është me origjinë nga Kukësi.

Krahas arsyeve që dha për veriorët, Doçi u shpreh se asaj i pëlqen të martohet me një të tillë.

“Ideja ime për partner lidhet vetëm me veriun, sepse më pëlqejnë që nga mënyra e qëndrimit, prezenca, potenca mashkullore dhe realisht gjej shumë siguri, pa ofenduar jugun”, tha Erjola.

Moderatorja shkaktoi debate kur tha pak kohë më parë se shpenzon 2 mijë euro në muaj për kremra.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej