Momenti epik nga Samiti i NATO-s, Johnson trembet kur Erdogan i hedh duart mbi supe

Pak ditë më parë krerët e vendeve anëtare të NATO-s u mblodhën në Madrid duke marrë disa vendime kryesisht në raport me agresionin rus në Ukrainë.

Në takimin midis liderëve nuk munguan batutat, përqafimet miqësore dhe episode që bënë xhiron e rrjetit. Një ndër to është edhe kjo përkëdhelje mbi shpatulla që kryeministri britanik Boris Johnson i bën Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Kryeministri britanik ishte i përqendruar teksa shkruante diçka në dosjen e tij dhe ka mbetur disi i frikësuar, teksa Erdogan i ka hedhur dorën mbi super për ta përshëndetur.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej