Nënë e bijë shtatzënë në të njëjtën kohë, 47-vjeçarja ushqen me gji nipërit

Duket e pazakontë por nënë e bijë kanë mbetur shtatzënë në të njëjtën kohë.

Jane McNeice, sot 47 vjeçe, u bë gjyshe në të 30-at kur vajza e saj, Laura, tani 27 vjeçe, mbeti shtatzënë në moshën 15-vjeçare.

Por dinamika e familjes u bë edhe më e çuditshme kur Jane mbeti shtatzënë dy vjet pas vajzës së saj, duke e bërë djalin e saj dy vjet më të vogël se nipi. Oliver, tani 9 vjeç dhe mbesa e tij 11-vjeçare Evie, u rritën së bashku.

Çuditërisht, Jane dhe Laura e gjetën veten shtatzënë në të njëjtën kohë disa vite më vonë, duke mirëpritur në familje djalin e ardhshëm të Jane, Benin, dhe vajzën e Laurës, Bella – të dyja tani 7-vjeçare. Për shkak të diferencës së vogël në moshë, Jane përfundoi duke ushqyer me gji nipërit e saj, si dhe fëmijët e saj.

Janë e cila duket një gjyshe shumë moderne, tha për Agjencinë e Lajmeve Caters: “Unë mendoj se kjo është mjaft ekstreme dhe aspak e rehatshme për asnjë nga ne të dyja, por as për fëmijët nuk do të jetë kur ta kuptojnë…”

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej