‘Opozitën s’e pengon asgjë për të fituar zgjedhjet’, Berisha i përgjigjet Alibeajt

“Statuti është jashtë çdo lloj imagjinate, kompetence për t’u shkelmuar. Ai është dokumuenti bazë i Partisë Demokratike, kur ajo ndodhej para alternativës, të jetë apo të mos jetë dhe është themeli i saj mbi të cilën është ngritur kjo forcë politike më e fuqishme se kurrë dhe më e fuqishme se çdo forcë politike tjetër.

Është ky statut që përbën themelin e fitores në zgjedhjet e 14 majit, por para saj, leksioneve historike që do marrë klika e Edi Ramës, ose të themi, çeta e vjedhësave e Edi Ramës nga qytetarët shqiptarë. Opozita nuk mund të pengohet nga asgjë për të firmosur fitoren në këto zgjedhje”, theksoi kryedemokrati.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej