Paloka bën paralajmërimin: Protesta të mëdha do të ketë! Nuk do të jenë vetëm shëtitje në bulevard, s’do ikim pa….

Deputeti i Partisë Demorkatike, Edi Paloka, ka paralajmëruar se në vijim protesta të mëdha do të ketë. Ai tha se ato nuk do jenë të njëjta me protestat e kaluara, pra thjesht një shëtitje në bulevard, por do të jenë të bazuara në skenare të tjera.

Sa i përket zgjedhjeve lokale, Paloka theksoi se prioriteti i Partisë Demokratike  janë këto zgjedhje dhe do të bëjnë të pamundurën për të mos lejuar që kryeministir Edi Rama të ndërhyjë.

“Ka protesta si ajo që janë mss simbolike dhe kur të ketë protesta tëm ëdha. Protestat em ëdha nuk do të jenë një shëtitje në bulevard. Nëse ne do të marrim protesta më të mëdha do të ketë nëj skenar tjetër. Nuk do të ketë thjesht një shëtitje në bulevard, nuk do të ikim pa arritur qëllimet.

Synimi ynë i parë janë zgjedhjet lokale. Ne synojmë të fitojmë zgjehdjet lokale dhe çdo pjesë e strategjisë tonë do të jetën ë funksion tëk ëtij pikë synimi. Protestat e mëdha do të jenë në nëj tjetër funksion, në funksion të rrëzimit të qeverisë. Zgjedhjet janë hapi i parë. Askush nuk beson që Rama nuk do ti zhysë duart në zgjehdje, ai do tentojë që tani. Nuk po them që do humbim, por po them që Rama do ti futë duart e pista se si do reagojmë ne pastaj që ti fitojmë këto zgjedhje është puna jonë. Pastaj cfarë bëjme ne është puna jonë.  Ne do të bëjmë çdo gjë për ta amortizuar këtë ndërhyrje të Ramës dhe për të fituar zgjedhje”, tha Paloka.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej