SPAK kërkon 1 vit burg për kryebashkiakun

SPAK ka kërkuar 1 vit burg për kreun e Bashkisë Mallakastër, Qerim Ismailaj. Ky i fundit nuk ka qenë i pranishëm në seancën e sotme.

Ismailaj u denoncua nga Partia Demokratike për efekt të ligjit të dekriminalizimit, por KQZ nuk pranoi që t’i hiqte mandatin ati. Ky vendim bëri që PD ta padiste në SPAK.

Pas 2 javësh pritet të jete seanca e vendimmarrjes nga Gjykata e Posaçme.

Në rast të gjetjes fajtor dhe dënimit, Ismailaj humb mandatin e kryebashkiakut. Ai akuzohet për veprën penale të falsifikimit të formularëve, vulave dhe stampave.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej