PD prezanton rezultatet e hetimit për Lulzim Bashën: Në arkën tonë nuk kanë ardhur para ruse!

Partia Demokratike ka prezantuar këtë të hënë gjetjet e auditit, për financimin e kësaj force politike me para ruse gjatë kohës që drejtohej nga Lulzim Basha. Siç deklaroi Berisha dhe përfaqësuesja tjetër, Ledina Mandia, në arkën e PD nuk janë futur para ruse.

“Me të drejtë keni pritur raportin e auditit ndaj akuzave për PD se ka pranuar financime ruse. Ky raport tani është i plotë. Auditë të pavarur kanë paraqitur një raport serioz pasi kanë analizuar të gjithë veprimtarinë financiare, buxhetore të PD-së”, u shpreh Berisha.

Kryetarja e Komisionit të Auditi, u shpreh se nga vlerësimet e tyre, nuk rezonlon që në arkën zyrtare të Partisë Demokratike të kenë hyrë financime me origjinë ruse.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej