Përfundon seanca gjyqësore ndaj Trump, lirohet ish-Presidenti, ja çfarë pritet të ndodhë në vijim

Sapo ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj ish-presidentit të SHBA Donald Trump.

Trump dëgjoi akuzat kundër tij dhe u deklarua i pafajshëm për secilën nga 37 akuzat. Ashtu siç edhe pritej, Trump do të udhëtojë me avion drejt klubit të tij të golfit në Nju Xhersi, ku do të organizojë aktivitetin e parë për mbledhje fondesh për fushatën e tij elektorale për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej