“Perla” e radhës e zyrtarëve të Rilindjes/ Si po “luftohet” korrupsioni

Vazhdon konferenca masive e Qeverisë për të ashtuquajturin, antikorrupsion.

Por po ashtu po vazhdon edhe ‘spiropalizimi’ i kësaj konference.

Ndërkohë, “perla” e radhës ka ardhur nga kreu i Kadastrës, Artan Lame.

Ky i fundit ka thënë se fakti që po kërkojnë rritje rroge në institucionin që ai drejton, do të thotë se nuk ka korrupsion.

Ajo që i vë kapakun është se në Kadastër kanë kërkuar rritje rroge, shenja më e sigurt e uljes së korrupsionit.

Në qoftë se për doganierët dhe punonjësit e Hipotekës dikur thuhej ‘po pse, ka edhe rrogë’, fakti që tani po më bëjnë presion për rritje rroge, tregon që është ulur shumë indeksi i korrupsionit”, u shpreh Lame.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej