Përlotet ish-truproja i Fatos Nanos: Kam fituar vetëm një gjë nga ajo punë…

Truproja e ish-kryeministrit Fatos Nano, Viktor Agolli, ka rrëfyer si ishte të punoje me ish-liderin e socialistëve. I ftuar në Vizionin e Pasdites, truproja që njihet si Tori i Nanos thekson se u ofruar vullnetarisht për të mbrojtur ish-kryesocialistin e më pas ky i fundit e përzgjodhi.

Gjendja shëndetësore e Nanos ka bërë që ai të përlotet në studio, ndërsa tregon se fillimisht nuk i besohej se ishte shtruar në spital.

“Ka pas vuajtur nga frymëmarrja, – tha ai. –  Nuk para e besoja, por pastaj pyeta miqtë, kolegët, persona që i rrinë afër dhe ishte e vërtetë. Me thënë të drejtën u preka shumë. Arsyeja pse u preka ishte sepse në ato vite sa punova afër atij kam shkuar vetë vullnetarisht, pastaj më zgjodhi, në thonjëza kam “braktisur: familjen, prindërit. Unë kam fituar vetëm një gjë nga ajo punë, emrin e madh “Tori i Nanos”, asgjë tjetër”, tha ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej