Pistoletë e snajper tek Liqeni i Thatë, si e zbuloi policia garazhin me arsenal armësh

Detaje të reja janë zbardhur nga operacionet e kryera në Tiranë, ku janë zbuluar dy ambinete me arsenal armësh.

Një arsenal armësh u gjet në Liqenin e Thatë, ndërsa tjetra në zonën e Kodër Mëzezit u zbulua një arsenal armësh në një banesë private, që shpërbenin për të modifikuar armët e zjarrit.

Në lidhje me këtë aktivitet kriminal policia arrestoi Elvis Bakallin dhe Dorian Kalon. Policia ka zbuluar arsenalin tjetër të armëve pas kontrollit në telefonin e të arrestuarit Dorian Kalo. Në foto shihej garazhi ku mbaheshin armët që u gjetën te Liqeni i Thatë.

Fotoja ne celularin e Dorian Kalos zbuloi 27-vjeçarin Eno Papa, pasi në foto ishte garazhi i marrë me qira nga ky i fundit

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej