Plaçkitet ish- sanatoriumi i Shkodrës, kartelat e pacientëve në mëshirë të fatit

Ish sanatariumi I shkodres ka rene pre e plackitjes nga persona te papergjegjshem
Dyert dhe dritaret janë vjedhur dhe shumë aparatura të cilat deri para pak kohe ishin në funksion janë dëmtuar. Gjithashtu shumë dosje të ish pacientëve të shtruar në këtë spital ndër vite ndodhen në dorë të fatit në raftet e arkivave.

Jashte kamerave banorët e zonës shprehen të shqetësuar, pasi thonë se godina është kthyer në ambientet përdorimi narkotikësh nderkohe prej shume kohesh kjo ndertes nuk as roje
Ndersa në dy raste është vjedhur edhe kabulli i një kompanie interneti, duke lënë gjithë zonën pa sinjal.
Spitali i vjetër i sëmundjeve të mushkërive në Shkodër kishte një kapacitet prej mbi 50 shtretër dhe godina e veçantë e ndërtuar në sistemin dikatorial i përshtatej specifikave shëndetësore të pacienteve.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej