Plagosi kryebashkiakun e Divjakës, ky është autori

Personi që shihni në foto është Orges Xhelili, autori i plagosjes së kryebashkiakut të Divjakës, Fredi Kokoneshi si dhe shoferit të këtij të fundit.

Xhelili kishte qenë për 4 vite punonjës i IT-së në Bashkinë e Divjakës dhe më pas ishte shkarkuar nga puna. Ky vendim ishte bërë objekt debati mes tij dhe kryebashkiakut. Ndërkohë situata është agravuar më tej, kur bashkëshortja e autorit, që punonte si shefe infermiere pranë Poliklinikës së Divjakës, u transferua në një pozicion tjetër.

Tashmë Xhelili ndodhet pas hekurave.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej