Plagosje me armë gjatë ndërrimit të viteve në Shkodër

Një shtetas ka mbetur i plagosur në njësinë Postribë në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 24:00 në momentin e ndërrimit të viteve. Një person në moshë të re është qëlluar me armë zjarri në këmbë nga një tjetër person. i riu menjëherë është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës ndërsa ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Mësohet se i riu nga Postriba është plagosur në këmbë por duke mos patur kështu rrezik për jetën. Pas plagosjes menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë duke nisur punën për identifikimin, gjetjen dhe kapjen e autorit të dyshuar të plagosjes. Pas hetimeve paraprake policia vendore e Shkodrës ka arritur që të arrestojë autorin e dyshuar të plagosjes. Arrestimi ka ardhur pasi i plagosuri ka treguar personin që e ka qëlluar me armë zjarri dhe menjëherë policia ka bërë lokalizimin e tij në zonën e Postribës duke e vënë në pranga. Ndërkohë mësohet se ngjarja në Postribë ka ndodhur pas një konflikti të çastit me të plagosurit dhe autorit të arrestuar.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej