Po punonte në zyrë, ndërron jetë papritur kryebashkiaku

Një kryebashkiak në Turqi ka ndërruar jetë papritur, pasi pësoi një sulm në zemër teksa ishte duke punuar.

Kryetari i Bashkisë së Erenlerit të Sakaryas, Fevzi Kiliç, 59 vjeç, pësoi një atak kardiak në zyrën e tij rreth orës 16.00 të ditës së sotme, e për pasojë ndërroi jetë.

Punonjësit e bashkisë kanë kuptuar situatën dhe kanë njoftuar menjëherë Qendrën e Thirrjeve Emergjente 112. Kiliç u dërgua në Spitalin e Trajnimit dhe Kërkimit Sakarya me ambulancë pas ndërhyrjes së tij të parë në vendngjarje.

Fevzi Kiliç, baba i katër fëmijëve, me gjithë përpjekjet e mjekëve nuk ka mundur të shpëtojë dhe ka ndërruar jetë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej