Policia e Tiranës sekuestron 3 milionë euro pasuri, pronari ishte…

Pasuri me vlerë tre milionë euro në pronësi të shtetasit Emiljan Burba, i dënuar në Itali me 21 vite burg për trafik droge, janë sekuestruar nga Policia e Tiranës. Hetimet nën drejtimin e Prokurorisë kanë zgjatur për dy vite dhe janë ndjekur metoda proaktive.

54 vjeçari është ndaluar në Tiranë në vitin 2014 dhe është ekstraduar në Itali, pasi Gjykata e Apelit në Torino e ka dënuar me 21 vjet burgim. Në zbatim të vendimit të Gjykatës u bë sekuestrimi i pasurive të paluajtshme, vlera e të cilave shkon rreth 3 milionë euro, konkretisht:

  • 2 ndërtesa (resorte), në Sarandë, 1 automjet (kamion) dhe 1 rimorkio.

Nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për të zbuluar asete të tjera që ky shtetas ose familjarët e tij mund t’i kenë regjistruar në emër të personave të tjerë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej