Policia nuk i jep leje opozitës për protestën e 6 dhjetorit

Policia e Shtetit i ka kthyer një përgjigje negative Partisë Demokratike në lidhje me kërkesën e saj për organizimin e protestës së saj në 6 dhjetor në Tiranë, ditë në të cilën do të mbahet dhe samiti i liderëve të BE me Ballkanin Perëndimor.

Në njoftimin zyrtar, Policia e Shtetit bën me dije se për shkak të samitit dhe rregullave të sigurisë që duhet të zbatohen për të, ku do të bllokohen dhe shumë akse rrugore, nuk mund të japë leje për një organizim të tillë, siç ka kërkuara dhe opozita.

Për këtë arsye, policia refuzon kërkesën e PD për organizimin e protestës në orën 12:00 në bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej