Pronari i biznesit në Himarë përndjek turistet gjermane: K*rva të ndyra, doni t’ju tregoj k…

Një situatë e frikshme ka ndodhur me dy pushuese nga Gjermania, të cilat kishin rezervuar në një hostel, por janë përballur me një sjellje jashtë normave të etikës nga pronari i dehur. Turistet gjermane kanë denoncuar pronarin e “Himarë Relax Hostel”, i cili përtej sjelljes aspak të hijshme por në nivelet e kafshërisë, jo vetëm që i përndjek por edhe i shan me një fjalor rruge.

E si të mos mbaronte me kaq, ku përjetimet ishin të frikshme, ai i ka thënë se do u nxirrte organin gjenital. Dy pushueset e kanë përcjellë denoncimin tek JOQ”, që edhe qytetarët e tjerë të cilët do të prenotojnë, të kuptojnë se kanë të bëjnë me një njeri që duhen marrë masat, pasi përbën rrezik.

Largimi i turisteve në këtë formë dëmton imazhin e Shqipërisë, ndonëse shumë biznese ofrojnë një paketë të plotë të shërbimeve nga stafi i kualifikuar dhe çmime konkurruese në treg. Por ka edhe nga ata “biznesmenë” të cilët jo vetëm shajnë e fyejnë me një fjalor rruge si ku*va të ndyra, por nuk ndalen deri në arritjen e qëllimeve të tyre.

Turistet gjermane denoncojnë për JOQ:

Pershendetje Joq, ne e rezervuam këtë hostel (hostel himare relax në Shqipëri) nëpërmjet Booking, dhe kur mbërritëm pronari ishte plotësisht i dehur dhe po na shante. Atij iu deshën gjashtë herë për të pyetur se si quheshim dhe nuk arriti të na jepte dhomën tonë. Ne gjithashtu kërkuam parkimin privat dhe më pas ai sapo e hapi dhe u largua dhe nuk kishte pothuajse asnjë hapësirë, kështu që u kthyem dhe pyetëm nëse është në rregull. Ai ende nuk arriti të gjente dhomën tonë dhe ne thjesht i kërkuam, ju lutemi a mund të na jepni dhomën tonë dhe ai u çmend shumë, kështu që ne thamë se do të largohemi sepse atmosfera ishte shume e keqe dhe unë u frikësova prej tij. Ai na ndoqi në parking dhe na tha se unë do t’ju tregoj penisin tim dhe thjesht na tha të shkonim në dreq, ku*va të ndyra dhe më pas ai po godiste me grusht makinën time dhe gjithçka. Pronari i tij është një rrezik për çdo udhëtar. Ishim vërtet të frikësuara. Unë kam një video ku ai na fyen dhe ishte i dehur. Dua t’jua dërgoj si provë. Ju lutem mund të postoni diçka në lidhje me të në mënyrë që të tjerët të paralajmërohen sepse kam frikë se diçka i ndodh dikujt. I thashë që punoj për Booking sepse shpresoja që ai të ndalonte, por nuk e bëri. Ne shkuam në polici dhe bëmë një deklaratë kundër tij. Flm.

SHIKONI VIDEON KETU

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej