Protesta për pagat/ Sindikata e pedagogëve merr vendimin drastik, ja çfarë pritet të ndodhë

Sindikata e punonjësve universitarë deklaroi se do të ndërpresë plotësisht mësimin në shenjë proteste ndaj mosreagimit të qeverisë për t’iu përgjigjur kërkesës së saj për rritjen e pagave me 50% brenda dy viteve dhe përmirësimit të kushteve akademike dhe të kërkimit shkencor.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej