Pse nuk e nisa më herët? Elon Musk fiton 3 mln dollarë nga parfumi i tij “Burnt Hair”

Elon Musk ka treguar së fundmi se parfumi i tij “Burnt Hair” është shitur duke mbledhur 3 milionë dollarë.

Aroma prej 100 dollarësh u shit përmes dyqanit online të The Boring Company, duke shitur 30,000 shishe në pak  se një javë.

“Me një emër si imi, hyrja në biznesin e aromave ishte e pashmangshme”, shkroi miliarderi javën e kaluar. “Pse nuk e nisa më herët?!”Musk e përshkroi produktin si “aroma më e mirë në Tokë” dhe një “artikull koleksionist unik, me botim të kufizuar”. Listimet e parfumit “Burnt Hair” tashmë janë shfaqur në faqet e shitjes me pakicë të dorës së dytë, me çmime që variojnë nga 200 deri në 3,000 dollarë në eBay.

Nuk është e qartë se për çfarë do të përdoren fondet e mbledhura nga shitjet e parfumeve. Megjithatë thuhet se do të ndihmojë në financimin e kompanisë së  tij, The Boring Company. Kompania u themelua pasi Musk u zhgënjye me trafikun në Los Anxhelos, “Për të zgjidhur problemin e trafikut që shkatërron shpirtrat, rrugët duhet të bëhen 3D, që do të thotë se duhen ose makina fluturuese ose tunele”, thuhet në faqen e internetit të firmës. Ndryshe nga makinat fluturuese, tunelet janë të papërshkueshëm nga moti dhe nuk do të bien mbi kokën tuaj.”

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej