Rama e cilëson fitore, mbylljen e E-albania dhe portaleve qeveritare

Ka lënë miliona shqiptarë pa shërbime, por për Edi Ramën është fitore mbyllja e E-albania-s.

Ramës i duket vetja si strateg, pasi në një mesazh të bërë në Twitter, flet me terma ushtarake, për ‘luftën që po bën AKSHi-t me agresorët e jashtëm që kanë sulmuar Shqipërinë’.

‘Kundërofensiva e AKSHI-t dhe aleatëve në përballjen e agresionit kibernetik mbi Shqipërinë, po rezulton e qëndrueshme dhe e suksesshme!

Agresori nuk ka arritur të shembë sistemin e mbrojtjes dhe është në tërheqje! Nëse s’do kemi surpriza të tjera, shërbimet do rikthehen shumë shpejt!’, shkruan Edi Rama në Twitter.

Një ditë më parë, AKSHI bëri të ditur se, e-Albania dhe disa portale qeveritare ishin nën një sulm të madh kibernetik nga jashtë Shqipërisë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej