“Rama është kapur me presh në duar”, paralajmëron Noka: Shqipëria s’ka paqe deri sa të largohet armiku i Shqipërisë

Sekretari i Përgjithshëm i PD Flamur Noka, ka folur për çështjen e McGonigal, teksa ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama.

Ai u shpreh se Rama ka paguar para për të zhdukur opozitën. I ndalur tek çështja e McGonigal, Noka e ka quajtur një skandal të paprecedentë, teksa tha se Shqipëria nuk do të ketë paqe deri sa të largohet Edi Rama.

“Ky skandal është i paprecedentë. Me para krimi korrupton një drejtues nëpërmjet ca sekserëve të sigurimit të shtetit, a mund të takosh më si përfaqësues i një shtetit figura të larta. Kush është ai shtetar i huaj, mik aleat apo partner i Shqipërisë që mund t’i shtrijë më dorën Edi Ramës. Si mund të kapesh me kthetra pas karriges sepse s’mund t’i përfaqësosh.

Jo protestën e radhës, por Protestat. Do të konsultohemi me aleatët javën që vjen dhe më pas Shqipëria nuk ka paqe. Armiku i demokracisë nuk ka paqe. Kemi dëgjuar që oficer police mund të korruptoheshin , por nuk ndodh të poshtërosh vendin tënd duke tentuar të godasësh në zemër sigurinë e aleatit tonë SHBA. Rama ëhstë kapur me presh në duar” tha Noka për “Kjo Javë”.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej