Ristani: Bashkimi i PD vjen nga vota e lirë

Arben Ristani anëtar i Komisionit të Rithemelimit të PD ka folur nga Saranda për situatën në PD dhe ka komentuar edhe zgjedhjet në degët lokale të Partisë Demokratike që do të pasohen nga Kongresi i kësaj partie me 30 Prill.

“PD mbetet e vetmja forcë politike në ish lindjen komuniste që po i qendron betejave poltike edhe pas  goditjeve qe i vijnë nga e majta”, tha Ristani.

“Bashkimi i PD do të ndodhe mbi bazën e procedurave dhe votës së lirë”, tha ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej