Rrihet komisioneri i opozitës në Fushë Krujë, pezullohet votimi! Raportohen përplasje edhe në Durrës

Ilir Hyka, komisioner i opozitës në një qendër votimi në Fushë Krujë, është rrahur dhe nxjerr me dhunë nga qendra e votimit. Mësohet se momentalisht procesi i votimit atje është pezulluar, për shkak të këtij incidenti që ka ndodhur.

“Rreth orës 10:10, Komisioni i Qendrës së Votimit 1302-1, KZAZ Nr. 20, Fushë Krujë, me vendimin numër 1, ka kërkuar ndihmë nga Policia e Shtetit, pasi në këtë qendër votimi një shtetas (votues) ishte konfliktuar me një anëtar të Komisionit.

Shërbimet e Policisë, menjëherë pasi kanë marrë njoftim, kanë shkuar në Qendrën e Votimit 1302-1, ku ka rezultuar se shtetasi E. K., i cili kishte shkuar për të votuar në këtë Qendër, kishte debatuar me një anëtar të Komisionit të Qendrës së Votimit, shtetasin I. H., dhe më pas e kishte goditur atë me grusht, për radhën e votimit.

Shtetasi E. K. është shpallur në kërkim dhe po vijojnë kontrollet për kapjen e tij. Po me vendim të Komisionit të Qendrës së Votimit, pas normalizimit të situatës, punonjësit e Policisë janë larguar nga Qendra e Votimit”, njofton Policia e Krujës.

Ndërkohë raportohen dhe përplasje edhe në Durrës. Një incident është shënuar në një qendër votimi në Spitallë të Durrësit, ku mbështetësi e koalicionit “Bashkë Fitojmë” janë përplasur me ata të Partisë Socialiste.

Bëhet me dije se ngjarja është shënuar në qendrën e votimit në shkollën “Naim Babameto”, opozita pretendon se PS po ushtron presion mbi votuesit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej