Rrumbullaku i përgjigjet Berishës: Gerti Shehu nuk ka qenë dhe nuk është agjent i policisë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka hedhur poshtë deklarata e ish-kryeministrit Sali Berisha, 31-vjeçari Gerti Shehu i cili e goditi me grusht ishte agjent i Policisë Kriminale.

Rrumbullaku tha se Gerti Shehu nuk ka qenë asnjëherë agjent i policisë dhe nuk është përdorur as si i infiltruar.

Ai theksoi gjithashtu se dokumenti që tregon se Gerti Shehu vuan nga probleme të shëndet5it mendor, mediave ju është vënë në dispozicion nga vetë familjarët.

“Në lidhje me deklarata e Berishës i cili deklaroi se Gert Shehu është agjent i Policisë kriminale, sqarojmë se shtetasi Gert Shpëtim Shehu nuk ka qenë ndonjëherë dhe nuk është agjent i Policisë kriminale në asnjë nga strukturat e policisë së Shtetit. Ai nuk është përdorur asnjëherë si i infiltruar nga policia. Dokumenti se ai është i sëmurë mendor është dhënë nga vetë familjarët e tij. Policia e Shtetit dënon me forcë këto deklarata. Sigurojmë deputetin Berisha se Policia e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë do punojë për zbardhjen e ngjarjes”, tha Rrumbullaku.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej