Shkarkohen disa policë drogaxhinj ne Elbasan, ja ç’po ndodh

Përpos shkarkimit nga detyra të të Drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë Berat, Edmond Tarkaj, nga detyra janë shkarkuar edhe shtatë punonjës të tjerë të nivelit të parë dhe të mesëm drejtues në këtë drejtori, pas zbulimit të një serre me  870 kilogram kanabis sativa.

Edmond Tarkaj

Bëhet e ditur se nga detyra janë shkarkuar:

  1. Kryekomisar B. M., me detyrë Shef Sektori për Krimet, në DVP Berat;
  2. Kryekomisar S. L., me detyrë Shef i Komisariatit të Policisë Berat;
  3. Komisar A. H., me detyrë Shef i Seksionit për Krimet, në Komisariatin e Policisë Berat;
  4. Nënkomisar A. M., me detyrë Shef i Stacionit të Policisë Dimal;
  5. Nënkomisar M. R., me detyrë Specialist për Krimet, në Stacionin e Policisë Dimal;
  6. Inspektor V. T., me detyrë Ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet, në Stacionin e Policisë Dimal;
  7. Inspektor G. S., me detyrë Ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet, në Stacionin e Policisë Dimal.

Kastriot Skënderi

Ndërsa, njoftohet gjithashtu se është vendosur ulja në gradë, për një periudhë 6-mujore, për zëvendësdrejtorin për Hetimin e Krimeve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, Drejtues Sh. Xh. Është vendosur dhënia e masave disiplinore “Vërejtje me paralajmërim”, për 8 punonjës policie. Dhe, afati i gradimit është shtyrë me dy vite për 2 punonjës të tjerë policie.

Kujtojmë se fillimisht  zbulimi i serës në Berat i ka “ngrënë kokën” kreut të policisë së këtij qyteti. Edmond Tarkaj i cili u zëvendësua nga Kastriot Skënderi.

Gjithçka ndodhi pasi Agjencia e Mbikëqyrjes Policore thelloi hetimet mbi përfshirjen e punonjësve të policisë në këtë skandal, ku një serrë ishte kthyer në bazë të rëndësishme të mbledhjes së përpunimit të kanabisit, gjë e cila bëhej përmes një numri të madh punëtorësh ditorë.

 

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej