Shkrumbohet punishtja në Shkodër/ Pronari: Dëmi shkon në 30 mln lekë, dyshoj se është i qëllimshëm

Një punishte e cila shërbente si magazinë është shkrumbuar totalisht në lagjen “Ndocaj” në qytetin e Shkodrës.Ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë ku ngjitur me të ndodhet edhe banesa e familjes Tahiraga.

Suad Tahiraga në pronësi së të cilit ishte magazine tregon rrëfen momentet kur ka rënë zjarri. Nga zjarri atij i janw djegur 2 motora, një gomone, veglat e punës si dhe lloje te ndryshme zogjësh me të cilët ai ishte i lidhur pasi merrej ma mbarështimin e tyre.

Ai thotë se flakët kanë shkaktuar të paktën 30 milion lek dëm. Suadi ka dyshime se zjarri që përfshiu magazinën ka qënë i qëllimshëm.Pengu më i madh për të janë zogjtë me të cilët ai ishte shumë i lidhur. Për ngjarjen është ngritur një grup hetimi I cili pritet të zbardhë hetimet dhe shkaqet e rënies së zjarrit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej