Shpërndanin drogë në Tiranë, goditet rrjeti kriminal; në pranga ‘koka’ e grupit   

Dhjetë persona janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi dyshohet se janë pjesë e një grupi kriminal, që merrej me veprimtarinë e shitjes së lëndëve narkotike edhe nëpër shkolla.

Mësohet se grupi kriminal drejtohej nga një çift bashkëshortësh, ndërsa burri Herald Rexhepaj ka qenë ‘koka’ e grupit.

Grupi i rënë në pranga, e kishte bazën te Kodra e Diellit. Bëhet me dije se banorët e zonës kanë qenë në dijeni të rastit dhe ka qenë një shqetësim shumë i madh për ta.

Lënda narkotike kokainë ishte e ndarë në rreth 600 doza. Policia ka sekuestruar gjithashtu edhe 3 kg kanabis.

Policia njofton se goditja e grupit kriminal është bërë pas katër muajsh hetime intensive.

Gjatë kontrolleve në banesën e ‘kokës’ së grupit, policia ka gjetur dhe sekuestruar edhe sasi të tjera të lëndës narkotike, kokainë.

Herald Rexhepaj është arrestuar edhe në muajin prill pasi u kap me disa doza kokainë nga Kosova drejt Shqipërisë. Bëhet me dije se disa anëtarë të këtij grupi kriminal janë arrestuar edhe më herët për posedim të lëndëve narkotike.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej