“Shpërthen” deputetja e PD: Me këtë çetë në opozitë, rruga për në BE është e gjatë

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, në reagimin e saj për çeljen e negociatave, nuk ka sulmuar vetëm mazhorancën, por edhe opozitën.

“Mbi 15 vite nga Marrëveshja Stabilizim Associjimit.

Sa kohë akoma deri nē anëtarësimin e plotë në BE? Me këtë bandë në pushtet rruga është e gjatë.

Me këtë çetë në opozitë rruga ka pengesa.

Tē shkojmë në BE si Shqipëri me shqiptarë, kjo është çështja!

Kam premtuar se do të bëj pjesën time modeste, siç jam betuar, që ta përshkojmë atë rrugë më shkurt e me dinjitetin që meritojmë.

Bëje edhe ti, kushdo qofsh”, shkruan ajo.

Me sa duket reagimi i Açkës ka të bëjë me drejtuesit aktualë të PD, me Sali Berishën në krye, që është shpallur non grata dhe që është në luftë me Perëndimin.

Statusi i saj ka sjellë edhe reagimin e ashpër të familjes Berisha, që e ka konsideruar si një qendrim skandaloz.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej