Shqiptarja në Katar: Këtu trajtohet njësoj një shqiptar me një sheik

Shqiptarja Anila Mahalla që jeton në Katar, foli në lidhje me situatën e turizmit në Shqipëri.

Në një lidhje të drejtpërdrejt për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në Euronews Albania, ajo tha se të gjithë njerëzit që vizitojnë vendin trajtohen njëlloj.

Mahalla mori një shembull, duke thënë se nëse një sheik dhe një shqiptar shkon në një restorant, të dy do të marrin të njëjtin shërbim, pra askush nuk është më i privilegjuar se tjetri. “Në Katar ka çmime të ndryshme, varet  se çfarë kërkon. Dhe nëse shkon në një restorant mesatar  ti do ta kesh trajtimin e njëjtë, edhe nëse je VIP apo je njeri i thjeshtë. Një shqiptar dhe një sheik nëse shkojnë në një restorant të dy do trajtohen njëlloj, pra marrin të njëjtin shërbim.’- thotë ajo.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej