“Si je Ardian”, portugezi foli shqip, kur ishte momenti që ai e tradhtoi veten, femra britanike e përfshirë në vrasje

Në momentin e vrasjes së Ardian Nikulajt, killeri ka thënë në shqip: “Si je, Ardian”. Kjo është konfirmuar nga dëshmitë gjatë hetimit dhe u përfol si mënyra që përdori vrasësi për të konfirnuar identitetin e viktimës.

Por me sa duket, portugezi i paguar për të vrarë biznesmenin politikan në lokalin e tij ka mësuar vetëm ato fjalë shqip dhe ka tentuar kështu të ngatërrojë edhe hetimet.

Ku u mësua që ai nuk ishte shqiptar? Motori i përdorur nga autori i vrasjes së biznesmenit është furnizuar në një pikë karburanti në superstradën Lezhë-Shkodër.

Kjo është zbuluar pas këqyrjes së kamerave të sigurisë.

Policia ka shoqëruar dhe pyetur punonjësin e karburantit i cili ka komunikuar me drejtuesin e motorit.

Ai ka dëshmuar se personi i kamufluar ka folur në gjuhë të huaj në momentin kur ka kërkuar për të furnizuar mjetin dhe më pas është larguar.

Motomjeti dyshohet të jetë blerë në qytetin e Shkodrës.

Blerësja ka qenë femër por për shkak të sekretit hetimor nuk jepen detaje.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej