Si ndodhi vrasja e Gosës në Kavajë? Viktima me të atin duke pirë kafe, autori e qëllon në kokë

Arjan Gosa 48 vjeç, ishte me të atin duke konsumuar kafe në lokalin që ndodhet në lagjen nr 1, në hyrje të Kavajës.

Në këtë moment një person ende i pa identifikuar, me kapele dhe i veshur sportiv është afruar në tavolinë dhe e ka qëlluar me një plumb pistolete në koke e më pas është larguar në këmbë duke humbur gjurmët.

Grupi hetimor është duke bërë këqyrjen e kamerave të sigurisë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme dhe sipas informacioneve paraprake janë duke u hetuar pista për një hakmarrje të mundshme.

Në datën 29 mars, në një lokal në qendër të qytetit për shkak të një konflikti, dy qytetarët, Armand Gosa nga Kavaja, vëllai i viktimës së ditës së sotme dhe Sali Rexha nga Kukësi kanë mbetur të vrarë, pasi kanë goditur njëri-tjetrin. Rexha ka qëlluar me armë drejt Gosës, ndërsa ai e ka sulmuar me thikë.

Njoftimi i Policisë: Kavajë/Informacion paraprak

Më datë 21.05.2023, rreth orës 18.30, në lagjen Nr. 1, në Kavajë, në një lokal, një person ende i paidentifikuar ka vrarë me armë zjarri pistoletë shtetasin A. G.

Shërbimet e Policisë pas marrjes së njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë rrethuar zonën, kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon veprimet hetimore për sekuestrimin e provave me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Paraprakisht nga të dhënat e grumbulluara dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive hakmarrje.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej