Si spitali Salus, ngatërron skanerat kokës së pacientëve! Antoneta RAMAZAN KURTI është prova

Sipas një informacioni të mbërritur në SHkodraNews, Spitali Salus ngatërron skanerat e të sëmurëve mendorë.

Sëmundja mendore nuk është turp. Është gjendje. Është si të kapë reumatizma, nervi shiatik, diabeti, hipertensioni etj.
I takon familjarëve, shoqërisë dhe shtetit të marrë masa për të ndihmuar të sëmurin deri në rikuperim.
Sipas informacionit Spitali Salus ka ngatërruar me apo pa dashje, i takon shtetit shqiptar ta verifikojë, skanerin e kokës të pacientes Antoneta Ramazan Kurti e ditëlindjes 21.07.1994. Ky spital i papërgjegjshëm, i ka dhënë pacientes skanerin e kokës të një plake. Ne kemi bërë verifikimet e duhura dhe materialet ndodhen në serverat e spitalit Salus.
Dikush t’i thojë që të marrë guximin, të vrasë frikën e të flasë “tek vendi” fjalët e duhura.
Në vijim: Si shoferi i besuar i Taulant Ballës, nënshtroi me një leje ndërtimi Festim Ramazan Kurtin./shKODRANEWS

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej