Spiropali-Berishës: Jeni pensionisti më i shtrenjtë, po do ju durojmë për ca kohë

Deputetja e PS-së, Elisa Spiropali ka reaguar ndaj kreut të PD-së, Sali Berishës dhe akuzave të tij për futjen e vendit në krizë.

Ajo është shprehur se ata janë të vetëdijshëm për krizat që i pret si dhe ka theksuar se të ardhurat e mbledhura do të shkojnë për rregullimin e vendit dhe fabrikave.

Patjetër që sot e në vazhdim do të marrim masa për të diferencuar fshat në mënyrë që të gjithë të ndërgjegjësohen se duhet të kursejmë.

Pse e bën dorën ashtu apo ke ardhur nga Gjiri i Lalëzit e nga pishinat ku ke qenë dhe mendon se mundtë bësh ndonjë revolucion. Ke bërë gati laptopim, a është pasqyrë më thotë zoti Braçe.

Se ka pensionistë e pensionistë, doktor po si duket as këta nuk i ke se kur u mblodh grupi parlamentar nuk e zgjodhe dot kryetarin. Është ai që ishte. Paga minimale do të rritet, për të shkuar në 40 mijë deri në fund të mandatit. Këto janë ato që doja të thosha se për pensionistët flet ai agtje. Je pensionisti më i shtrenjtë por do të durojmë deri në fund,” u shpreh Spiropali.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej