Tentuan të mashtronin një biznes, 3 të arrestuar në Tiranë, sekuestrohen 89 mijë €

Ergys Ahmetaj 21 vjeç, Andi Basha18 vjeç dhe Gëzim Kusi 19 vjeç janë arrestuar ditën e sotme në Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar “Tentativa”.

Policia bën me dije se tre të rinjtë Tentuan të përfitonin nëpërmjet mashtrimit, një shumë të madhe parash, nga një subjekt privat, duke u prezantuar si zyrtarë të lartë të institucioneve.

Mësohet se ata tentuan të mashtronin biznesin në mënyrë që të përfitojnë shumën 40 000 euro.

Nga hetimet e kryera dyshohet se shtetasi F. Gj., 39 vjeç, i shpallur në kërkim gjatë operacionit “Subjekti”, i zhvilluar nga Policia e Shtetit, në datën 10 janar të këtij viti, është bashkëpunëtor me 3 shtetasit e lartpërmendur, të cilët u arrestuan në flagrancë gjatë operacionit “Tentativa”. Vijon puna për kapjen e shtetasit F. Gj.”- njofton policia.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 89 400 euro të gjetura gjatë kontrolleve të banesave dhe aparatet celulare të autorëve të dyshuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej