Tërmet 5.8 ballë në shtetin ku jetojnë mijëra shqiptarë, ka të plagosur

Si pasojë e tërmetit është plagosur një person dhe janë shënuar dëme materiale në perëndim të Francës.

“Një tërmet me magnitudë 5.8 është regjistruar në perëndim të Francës. Është tërmeti më i fortë i regjistruar në vend që nga viti 2002 dhe një nga tërmetet më të fortë të regjistruar në Francë në përgjithësi”, tha Ministri për Tranzicionin Mjedisor dhe Kohezionin Territorial, Christophe Bechy.

Mediat e huaja shkruajnë se 1100 banesa janë aktualisht pa energji elektrike pasi është prekur një linjë e tensionit të lartë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej