Tropojë/ Sekuestrohen 276 kilogramë lëndë plasëse, bashkë me 290 kapsolla detonatore elektrike

Një sasi prej 276 kilogramë lëndë plasëse dhe 290 kapsolla detonatore elektrike, janë sekuestruar nga policia në tropojë. Lënda plasëse  mbahej jashtë kushteve të sigurisë, në një subjekt minerar.

Në pranga kanë përfunduar administratori dhe drejtuesi teknik i subjektit për nxjerrjen e minerareve.

Materialet procedurale në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprime të mëtejshme.

“Gjatë kontrollit në ambientet e këtij subjekti minerar, në vendin e quajtur “Kepenek”, shërbimet e Policisë kanë gjetur 276 kilogramë lëndë plasëse dhe 290 kapsolla detonatore elektrike që mbaheshin jashtë rregullave të përcaktuara për mbajtjen e tyre.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej